author Ara: +90212 697 59 90

Listeleri Karşılaştır

Ozan Sümer 2018 Gayrimenkul Sektörü Beklentilerini Bizimle Paylaştı….

Ozan Sümer 2018 Gayrimenkul Sektörü Beklentilerini Bizimle Paylaştı….

Öncelikle 24 yıldır aynı heyecan ve titizlikle gayrimenkul sektöründe hizmet veren firmamız inovasyon  geçirerek  çağımızın gerekliliklerine uygun hale gelme çabasına devam etmektedir. Bu bağlamda 2018 yılında minimum 10 projede daha 1.el ve 2.el satış-pazarlama organizasyonlarında bulunma hedefiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bulunduğumuz projelerde değer katmak, satış tekniklerimizle farklı soluk getirmek, kiralama süresi boyunca bütün kontrolleri sağlamak ve takip etmek bizi başarılı kılan faktörlerden bazılarıdır.

Yılın son günleri yaklaşırken 2018’in heyecanı her sektörde olduğu gibi gayrimenkulde de yerini aldı. Sektördeki tecrübelerimle sabit 2018 ile ilgili bazı beklentilerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Son yıllarda gayrimenkul yatırımcılarının döviz, borsa, mevduat vb. alternatif para piyasalarında pozisyon almak, talihsiz yaşadığımız darbe girişimi ve ülkemizi sokmak istenen kriz algısı özellikle 2.el emlak satışlarını ciddi anlamda azalttı.

Tüik verilerine göre 2017 Ekim ayında Türkiye genelinde 122 bin 882 adet konut satıldı. Bu sayı geçen yılın aynı döneminde satılan konut sayısının  %5,7 altında kalıyor.

1994 , 2001 , 2008 gibi birçok kriz dönemini sektörde geçirmiş biri olarak 2018 yılında gayrimenkulde yukarı yönlü ivme kazanmasını bekliyorum.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 3.çeyrek büyüme verileri beklentilerin çok üzerinde 11,1 olarak açıklandı. Ayrıca 2016 Ekim ayından itibaren dolardaki akıl almaz yükselişin de Merkez Bankasının para politikaları ile dünya genelinde doların değer kaybetmesi, Amerika Merkez bankasının faizlerinin artması gibi etkilerle 2018 ‘de dolardaki balonun sönmesini beklemekteyim.

Ayrıca ofislerimizde ağırladığımız müşteri sayısının giderek artması yatırımcıların alım fırsatlarının ve fiyatların çok iyi olduğunun farkına vardığını gösteriyor.

24 yıllık tecrübeme dayanarak en güvenli liman olan emlakta pozisyon almanızı ivedi şekilde tavsiye ederim. Tüm şubelerimizle en doğru yatırımı yapmanız için ben ve ekibim hizmetinizdeyiz.

İlgili Mesajlar

MÜDAVİM PİDE VE POPUP BURGER ATAKÖY’DE!

Prozirve Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyemiz Sn.Ozan SÜMER'in sahibi olduğu,Sümeroğlu...

okumaya devam et

Prozirve yeni çözüm ortaklıklarıyla büyümeye devam ediyor…

Gayrimenkul sektörünün farklı alanlarında yaptığımız iş birlikleri ile büyümeye devam...

okumaya devam et

Sizde Prozirve aracılığıyla İstasyon Caddesinde bulunan bu eşsiz projede yerinizi alın…

Prozirve Proje olarak, Türkiye'nin ileri gelen inşaat firmaları ile çözüm ortaklığımızın...

okumaya devam et